Ružomberok, Majere 1

Po - Pia | 9:30 - 16:30

+421 948 014 565

Po - Pia | 9:00 - 17:00

info@fatramedia.sk

Odpoveď tak rýchlo, ako je to možné!

Monomerická – krátkodobá – samolepiaca fólia s tlačou

Tlač samolepiacich monomerických fólií so krátkodobou životnosťou.

Ideálne fólie pre polep do interiéru na dlhšie použitie a do exteriéru na kratšie použitie.
Ideálne ekonomické riešenie

Tlač do dĺžky menšieho rozmeru 155cm.

Tlačíme na rolky s potlačiteľnou dĺžkou menšieho rozmeru do 1,5m. Pokiaľ zvolíte väčšie hodnoty grafika bude rozdelená do viacerých stĺpcov(prípadne riadkov) fólie ktoré sú samostatné a na lepenej ploche sa nadlepia na seba. V mieste spoju bude mierne viditeľné, podľa spôsobu lepenia, že sa fólie prekrývajú.
Poznámka k fólií

8,25

Popis

Tlač samolepiacich fólií monomerických – krátkodobé

Samolepiace fólie môžu byť použité v interiéri aj exteriéry na rôzne použitia. Permanentne lepivé samolepiace fólie sú určené pre interiérové aj exteriérové reklamné, informačné  a iné plochy. Vhodné sú na automobily, výťahy, tabule, sklenené plochy, dvere, steny a podobne. Dostupné sú vo viacerých možných prevedeniach, a to podľa parametrov zadaných zákazníkom v priebehu objednávky.

Monomerické fólie majú kratkodobú životnosť a farebná stálosť (cca 2 roky s lamináciou farebná stálosť pri UV žiarení),  možnosť aplikácie na primárne rovné povrchy s minimálnymi hranami alebo zaobleniami. Monomerické fólie sa po čase môžu zmrštiť z každej strany o pár mm, zmrštenie je jednorazové a po zmrštení sa už neskôr fólia nemení. Tieto fólie sú ideálne do interiérov kde nesvieti alebo len minimálne slnko, v spojení s lamináciou sa farebná stálosť v interiéry predlžuje oproti použité v exteriéry.

Laminácia, lesklá a matná, sa aplikuje dodatočným lepením (kašírovaním) fólie na povrch samolepiacej fólie. Táto ďalšia vrstva poskytuje dodatočnú odolnosť, napríklad fóliám ktoré môžu byť jednoducho poškriabané alebo tým ktoré sú viac vystavené slnečnému žiareniu. Laminácia funguje aj ako UV ochrana vďaka čomu sa predlžuje vo veľkej miere farebná stálosť fólie.

Využitie
Samolepiace fólie majú široké využitie a môžeme ich vidieť takmer na každom rohu. Či už na sklách výkladov alebo vozidiel (tu tiež môžeme vidieť okenné dierované fólie) ako krycie kde prekrývajú väčšinu plochy, tak aj len napríklad ako menšie kusy kde sú vytlačené otváracie hodiny prevádzky alebo iné informácie. Využitie majú rovnako aj pri automobiloch a iných vozidlách pri polepe grafiky ktorá je viacfarebná a bolo by zložité alebo nemožné ju vytvoriť len z plotrovacej fólie. Samozrejmosťou je polep doskových materiálov rôznych typov(kalkuláciu dosiek s potlačou – polepom nájdete medzi doskovými materiálmi). Použiť sa dajú aj na polep stien a rôznych iných materiálov ktoré musia byť takmer rovné.

Vlastností a výhody

 •  vhodné do exteriéru – kratšia životnosť
 •  vhodné do interiéru
 •  ekonomické riešenie
 •  možnosť laminácie
 •  ideálne na rovné povrchy
 •  po čase sa len veľmi jemne zmrští vplyvom tepla a svetla

Akýkoľvek rozmer:

 • Je možné vytlačiť fóliu v jednom kuse do dĺžky menšieho rozmeru 1,55m, pokiaľ definujete väčší rozmer bude sa fólia skladať z viacerých kusov

Tlač na rolky rôznych šírok pre ideálny výsledok.

 

V ponuke nemáme každý produkt, to ale neznamená, že ho nevieme vyrobiť. Pokiaľ máte záujem o akýkoľvek iný druh tlače ako je v našom eshope neváhajte nás kontaktovať, odpoveď môžete očakávať ešte v ten istý deň.

Pokiaľ potrebujete pomôcť s návrhom alebo máte akékoľvek iné otázky neváhajte nás kontaktovať na 0948 014 565, emailom info@fatramedia.sk alebo iným spôsobom ktorý nájdete na stránke kontakt.

Pre stálych zákazníkov a reklamné agentúry, poskytujeme zľavy, kontaktujte nás.

Ako pripraviť dáta na tlač?

 • Prekontrolujte, či máte dáta pripravené na správny rozmer
 • Pri tvorbe zvoľte farebný priestor CMYK (ideálne C Forga 39)
 • Použite spadávku 3cm a doplnte do poznámky akú veľkú spadávku ste použili.
 • Veľkosť bezpečnej zóny je 3cm od okraja grafiky
  • To znamená, že dôležitá grafika a texty nebudú zasahovať až k okraju
 • nepoužívajte orezové značky(uvediete o koľko je grafika- spdadávka väčšia od okraja)
 • Všetky texty preveďte do kriviek
 • Dáta pripravujte v pomere 1:1 až 1:10
 • Veľkosť obrázkov a výstupného formátu odporúčame nastaviť na 300 DPI podľa mierky
 • linka orezu by mala byť úplne na vrchu a v rovnakej farbe ako je linka orezu v šablóne (M:100, ideálne priama farba-spot color s názvom cut)

Šablóna maloformátová tlač: https://www.fatramedia.sk/upload/sablona_maloformatova_tlac_FatraMedia.zip

Výstupný formát

 • Ideálne je odovzdať súbor PDF so štandardom PDF/X-1a
 • ďalšie podporované úbory: PDF, EPS, Ai, PSD, indd, v prípade bitmapy PSD, PNG, JPG, TIFF
 • V prípade dôrazu na kvalitu bitmapovej grafiky vypnite pri danom štandarde kompresiu bitmapovej grafiky a napíšte to do poznámky.

Ako nahrať dáta?

Pre nahrávanie tlačových dát použijete „Odovzdanie súborov na tlač”. V tomto prípade nesmie veľkosť súboru presahovať 250 MB.

Pokiaľ sa vám nepodarilo nahrať dáta alebo sa nezobrazujú v košíku, môžete nám ich zaslať napríklad pomocou WeTransfer.com. Pokiaľ máte nejaký problém, kontaktujte nás na email info@fatramedia.sk.sk a následne vám zašleme odkaz cez ktorý budete môcť odovzdať dáta.

Nemáte vlastné tlačové dáta?

Nevadí! Náš tým grafikov čaká na vaše pokyny a je pripravený s vami návrhy konzultovať až k vašej úplnej spokojnosti. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky na čísle +421 948 014 565 a uveďte nám Vaše požiadavky. Grafický návrh novej veľkoplošnej reklamy Vám obratom pripravíme.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Monomerická – krátkodobá – samolepiaca fólia s tlačou”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *