Ružomberok, Majere 1

Po - Pia | 9:30 - 16:30

+421 948 014 565

Po - Pia | 9:00 - 17:00

info@fatramedia.sk

Odpoveď tak rýchlo, ako je to možné!

DTF transféry – tlač

Ponúkame kvalitnú potlač textilu rôzneho druhu!
Potláčame tričká, mikiny, nohavice, body(veľké aj najmenšie), čiapky, šály, zástery, uteráky, vankúše a mnoho ďalšieho.
Taktiež potláčame aj rôzne iné materiály ako sú zápisníky, drevo a rôzne ďalšie materiály!

Pre firmy zaoberajúce sa potlačou textilu a iných materiálov ponúkame výrobu transférov už aj od najmenších množstiev pri nízkych nákladoch!
Viac o technológí a informáciach ako si pripraviť dáta pre tlač nájdete na našej stránke DTF TLAČ A VÝROBA TRANSFÉROV

Tlačíme na rolky s potlačiteľnou dĺžkou menšieho rozmeru do 31.5cm. To znamená že grafika môže mať veľkosť 31.5x49cm ale nesmie už mať 32x50cm. Z dôvodu problémov so zapekním transférov je maximálna dĺžka jednej grafika/hárku 49cm, po konzultácií teoreticky môže byť aj viac.
Kalkulácia je nastavená tak že maximálna vložiteľná šírka je 315mm a dĺžka 490mm, pokiaľ má váš objekt napr. 350mm na šírku nevadí, iba zamente hodnoty a teda napíšete vašu šírku do výšky. (ŠxV v skutočnosti 350x250mm, zapísanie do kalukulácie ŠxV 250x350mm.
Kalkulácia funguje na princípe že vedľa seba ukladá "obdĺžniky" z celkovej plochy grafiky, teda ich do seba nevyraďuje ideálne, čo môže byť výhoda aj nevýhoda, bude sa vám lepšie rezať malá grafika na jednotlivé kusy ale je vyššia spotreba fólie. Uloženie vám môžeme vyrátať aj osobitne , nižšie si to môžete zvoliť ale je za to príplatok, prípadne tak môžete urobiť samy, odporúčame medzeri medzi grafikami aspoň 7mm
Automatická kalkulácia
vyradenie-grafiky-kalkulaciou.jpg
Ručné vyradenie za príplatok/alebo ak si to urobíte samy
vyradenie-grafiky-idealne.jpg
Grafika 1
Poznámka k fólií

11,00

Popis

DTF je skratka pre Direct Transfer Film, ktorú môžeme preložiť do slovenčiny ako priamu tlač na film. Je to nová technológia, ktorá umožňuje tlačiť vzory na špeciálny transférový film. Pomocou tejto technológie vytvoríme digitálny prenos , ktorý po vytlačení môžeme naniesť na bavlnu, polyester, kožu, nylon, rôzne farebné tričká a akýkoľvek materiál, ktorý je vhodný na lisovanie v termolise.

Technológia DTF využíva špeciálny atrament navrhnutý pre potlač textílií. Vzniknutá potlač je veľmi kvalitná a aj napriek naťahovaniu potlačenej plochy ostáva nepoškodená. Taktiež je odolná voči praniu.

DTF tlače určené k potlači tričiek, mikín a vlastne akéhokoľvek textilu a iných materiálov. Jedná sa o novú technológiu potlače ktorú na SK má veľmi málo ľudí! Tlačí aj bielou farbou čiže je možné potlačiť akýkoľvek aj farebný textil. Tlač je úplne jednoduchá, lacná
a dovolím si povedať že najkvalitnejšia forma digitálnej potlače textilu na trhu a bez problémov ktorými trpí napr. DTG tlačenie.

Hlavným rozdielom oproti klasickej potlači DTG tlačiarňou je to že farba sa tlačí na špeciálnu fóliu a zapeká sa so špeciálnym práškovým lepidlom čím je omnoho pevnejšia a elastickejšia ako samotná farba pri DTG. Následne sa pripravený dizajn natavuje termolisom.

Ďalšími plus proti podobnému DTG sú napr.:

 • ·        žiadna penetrácia a s tým spojené problémy v kvalite tlače
 • ·        žiadne striktne načasované procesy aby ste nepokazili napr. tričko
 • ·        kvalitnejšia potlač, ostrejšie a sýtejšie farby, vyššia výdrž potlače ako DTG, nebledne, nepraská, netrhá sa, je elastická
 • ·        možnosť potlačiť akýkoľvek textil – bavlna, polyester, nylon, elastan, riflovina,… proste všetko a bez obmedzení
 • ·        žiadne silné alebo manuálne preplachy hlavy každý deň aby nezaschla
 • ·        nemusíte nabíjať a penetrovať každé tričko (vytlačíte na hárok aj viacero dizajnov a samostatne nažehlíte)
 • ·        nemusíte mať XY šablón aby ste mohli potlačit napr, mikiny, nohavice, detské body atď… ste obmedzený len velkosťou Vášho termolisu
 • ·        atď…tý čo tlačia DTG tak to isto poznajú…

Viac o technológí a informáciach ako si pripraviť dáta pre tlač nájdete na našej stránke DTF TLAČ A VÝROBA TRANSFÉROV

Viac o technológí a informáciach ako si pripraviť dáta pre tlač nájdete na našej stránke DTF TLAČ A VÝROBA TRANSFÉROV

Ako pripraviť dáta na tlač?

 • Prekontrolujte, či máte dáta pripravené na správny rozmer
 • Pri tvorbe zvoľte farebný priestor RGB (AdobeRGB)
 • Všetky texty preveďte do kriviek
 • Dáta pripravujte v pomere 1:1
 • Pri rastrovej-bitmapovej grafike je ideálne rozlíšenie 600DPI, najmenej však 300DPI (Tlačíme vždy zo 600DPI)
 • Transparentné miesta nebudú tlačené žiadnou farbou, to znamená že tam kde nechcete mať žiadnu farbu nesmiete mať žiadne farebné prvky (ani priehľadnosť 1%) ani biele prvky/pixely
 • Biela sa tlačí tam kde je biely pixel/objekt-prvok, tam kde nechcete mať bielu nesmie byť žiadny objekt-prvok/pixel s akoukoľvek farbou alebo priehľadnosťou.
 • Minimálna šírka objektu – linky je 0,9mm, odporúčame ale vytvárať grafiku s aspoň 2mm širokými objektmi, pokiaľ je objekt menší ako 0,9mm je problém ho správne vytlačiť.
 • Nesmú byť použité transparentné pixely/objekty, pod akýkoľvek farebný pixel (aj čo má prihladnosť 1% aj 99%) sa podtláča 100% bielej farby (to je dané DTF technológiou, inak by transfér nefungoval správne a dal by sa prelisovať. -! Treba sa dať pozor aby ste nemali okolo objektov ešte niekoľko pixelov s priehladňosťou, potom budete mať okolo objektov biele orámovanie (krajné pixely majú väčinou vysokú priehladnosť s minimom farby)
 • Prečítajte si na našej srtránke ako sa majú pripravovať dáta a najčastejšie chyby, v prípade opakovaných objednávok s rovnakými chybami vás na ne nebude upozorňovať a nebudeme akceptovať reklamácie! 

 

Výstupný formát

 • Vektorová grafika: Ideálne je odovzdať súbor PDF so štandardom PDF/X-1a pokiaľ sa jedná o vektor bez obrázkov
 • Rastrová-bitmapová grafika: Ideálne je odovzdať PNG alebo TIF prípadne PSD(niekedy je problém s kompatibilitou)

Ako nahrať dáta?

Pre nahrávanie tlačových dát použijete „Odovzdanie súborov na tlač”. V tomto prípade nesmie veľkosť súboru presahovať 250 MB.

Pokiaľ sa vám nepodarilo nahrať dáta alebo sa nezobrazujú v košíku, môžete nám ich zaslať napríklad pomocou WeTransfer.com. Pokiaľ máte nejaký problém, kontaktujte nás na email info@fatramedia.sk a následne vám zašleme odkaz cez ktorý budete môcť odovzdať dáta.

Nemáte vlastné tlačové dáta?

Nevadí! Náš tým grafikov čaká na vaše pokyny a je pripravený s vami návrhy konzultovať až k vašej úplnej spokojnosti. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky na čísle +421 948 014 565 a uveďte nám Vaše požiadavky. Grafický návrh novej veľkoplošnej reklamy Vám obratom pripravíme.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “DTF transféry – tlač”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *